Tanie granie #2 TUROK

Jako, że studiaturok ruszyły pełną parą pozwoliłem sobie na dłuższy czas odłożyć blog na bok. Mimo to postanowiłem wrócić do (w miarę swoich możliwości) regularnego pisania notek. Forma będzie inna, krótsza niż zwykle, co wynika wprost z niewielkiej ilości czasu wolnego.

Dzisiejszy odcinek "taniego grania" dotyczyć będzie nowej wersji Turoka wydanego na xboxa  360.

Akcja gry toczy się w przyszłości. Grupa komandosów wyrusza na porośniętą dżunglą planetę, celem pochwycenia złego koleżki o imieniu Kane. Co ten gość nawywijał i dlaczego ścigają go uzbrojenie po zęby żołnierze,dowiadujemy się w trakcie gry. Naszych herosów ( w tym oczywiście głównego protagonistę - Turoka) spotkało jednak nieszczęście. Ich statek rozbił się na planecie, a w katastrofie zginęła większość żołnierzy. W związku z tym zapada decyzja o porzuceniu misji,  skupieniu się na obronie i znalezieniu drogi ucieczki z planety.turok-20070822043053865-000

Tym, co w Turoku jest najważniejsze, i wyróżniające go spośród innych FPS'ów są dinozaury. Mamy między innymi standardowe raptory (w różnych wersjach wielkościowych), bestie plujące kwasem, czy szybkie i zwinne jaszczury, których domeną jest bieganie po drzewach. Do grupy fauny pragnącej nas rozszarpać doliczyć należy też wielkie skorpiony i chmary przerośniętej szarańczy. Walka ze zwierzakami wydała mi się znacznie ciekawsza i bardziej emocjonująca niż walka z armiami Kane'a. Bitwy postaci my kontra źli żołnierze są zupełnie typowe dla większości dostępnych na rynku FPS'ów.

Kolejną innowacyjnością są bronie, a konkretnie dwie z nich. Po pierwsze mamy łuk, który służy nam za cichą snajperkę, ale nie tylko. Po zamocowaniu wybuchowych strzał (jak w Rambo 2 :) ) broń idealnie nadaje się do zamiany dinozaurów w krwawe ochłapy. Po drugie dostajemy do dyspozycji nóż. Dzięki umiejętnością Turoka nóż staje się jedną z kluczowych broni w grze. Można nim cicho zabijać żołnierzy, nie wszczynając alarmu i regularnych bitew. Ponadto można używać go także w walce z jaszczurami. Gdy takowy zbliży się do nas na odpowiednią odległość mamy chwilkę na wciśnięcie klawisza RT, po czym uruchamia się kilkusekundowa scenka przedstawiająca Turoka zabijającego zwierza np. efektownie podrzynając mu gardło.

To co mi w Turoku się nie spodobało to pare momentów w grze, które z pianą na ustach próbowałem turok_1przejść  po kilka, czy kilkanaście razy. Niejednokrotnie zostawiałem Turoka na rzecz innych gier, bo np. próbowanie po raz n-ty zabicia ogromnej ryby w podziemiach nie sprawiało mi przyjemności.

Generalnie Turok spodobał mi się na tyle, że mogę go śmiało polecić wszystkim miłośnikom FPS'ów.

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!