Relacja z Xbox Fun Day 2010 – Dzień 2

Następnego dnia, po przebudzeniu, nadszedł czas na kolejne atrakcje. Najpierw jednak wypadało wskoczyć pod prysznic i się nieco odświeżyć. Nie było z tym większego problemu, gdyż każda toaleta, zarówno damska, jak i męska posiadała po kilka kabin. Zaraz potem skoczyliśmy na darmowe śniadanko w postaci drożdżówki i soku. Cóż, niektórzy z nas musieli jeszcze później nieco dojeść. Pogoda nadal płatała nam figle i przelotnie pojawiał się deszcz, lecz my nie poddawaliśmy się i  postanowiliśmy wziąć udział w kolejnych atrakcjach. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się na turniej Halo 3. Pomimo początkowych problemów technicznych, które przesunęły zawody o godzinę, turniej w końcu się odbył. W zmaganiach brały udział czteroosobowe zespoły, które toczyły ze sobą dwa, maksymalnie trzy mecze, do przewagi dwóch punktów. Niestety, szczęście nie sprzyjało nam od samego początku, gdyż już w pierwszym rzucie trafiliśmy na W.O.D.K.Ę, jeden z najlepszych klanów Halo 3 w Polsce. Łomot był sromotny... ale przynajmniej mogliśmy się pochwalić, że przegraliśmy z wyjątkowo solidnym przeciwnikiem. W międzyczasie odbywał się także quiz wiedzy o Xbox LIVE. Szkoda, że nie było go w późniejszych godzinach, gdyż wtedy z chęcią się byśmy na niego wybrali. Później wyskoczyliśmy także samochodem po niezależny prowiant na resztę pobytu, gdyż w tym czasie nie działo się nic ciekawego. Jednak po powrocie, gdy część z nas regenerowała siły, udało nam się załapać na tym razem prowadzony w terenie przez tvgry.pl Przegląd Tygodnia! Dziennikarze specjalnie z tej okazji wzięli na przesłuchanie czterech przedstawicieli wydawców gier w naszym kraju i zadawali im pytania, jak i przekazywali pytania od publiczności zgromadzonej wokół (tematyka dotyczyła głównie Xbox LIVE w Polsce). Później pozostało już stosunkowo niewiele czasu do oczekiwanej przez wszystkich głównej sesji prezentacyjnej. Na miejscu byliśmy już niecałą godzinę wcześniej, by zająć dobre miejsca i mieć jak najlepszy widok. No i zaczęło się. Jak już wspomniałem we wcześniejszej relacji, tegoroczny zlot jest poświęcony wprowadzeniu do Polski usługi Xbox LIVE, tak więc nie mogło zabraknąć kilku ciekawych informacji na ich temat. Na samym początku powiedziano nam, że migracja kont nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jednak Microsoft ciągle nad tym pracuje. Trzymamy kciuki! Po przedstawieniu kilku podstawowych informacji związanych z usługą, o których i tak już wszyscy wiedzą, nadszedł czas na zaprezentowanie osobnych usług, które zostaną wprowadzone wraz z pojawieniem się polskiego LIVE'a, a trzeba przyznać, że prezentują się one wyjątkowo atrakcyjnie. Tak więc po kolei:
  • LIVElog.pl - Będzie to blog poświęcony usłudze Xbox LIVE w Polsce, gdzie gracze znajdą same najświeższe informacje związane z polską wersją tej usługi. W razie jakichkolwiek problemów technicznych, będzie tam można uzyskać pomoc.
  • LIVE Play - Jest to serwis poświęcony tak zwanym ustawkom w wirtualnym świecie. Gdy jakiś gracz będzie poszukiwał kompanów do wspólnej gry, będzie tam mógł zostawić swoje ogłoszenie, bądź przejrzeć inne.
  • LIVE League - To usługa oferująca comiesięczne turnieje w jedną z wybranych przez organizatorów gier. Na pierwszy ogień, już w listopadzie, odbędzie się turniej Halo: REACH, a w grudniu Assassin's Creed: Brotherhood.  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: za pierwsze miejsce 3 tysiące złotych, za drugie dwa tysiące i za trzecie tysiąc złotych.
  • Play with Fame - Będzie to usługa oferująca graczom zmierzenie się w wirtualnym boju z pewną znaną osobistością. Może to być sportowiec, aktor lub na przykład muzyk. Już w listopadzie będzie można zagrać z Jakubem Błaszczykowskim w FIFĘ 11.
  • LIVE Club - Będzie to program lojalnościowy dla użytkowników polskiego Xbox LIVE. Warunkiem przynależności do klubu będzie okazanie dowodu zakupu zdrapki, na przykład, na roczny abonament Xbox LIVE Gold, z polskiej dystrybucji. Do klubu będzie się należeć tak długo, na ile został wykupiony owy abonament. Członkostwo oferuje nam zniżki na usługi wśród partnerów programu, czyli przykładowo tańsze korzystanie z siłowni, restauracji czy sklepów.
Trzeba przyznać, że polski oddział Microsoftu chce się nam należycie odwdzięczyć za tak długi brak wsparcia dla tej usługi w Polsce. Większość z powyżej wymienionych atrakcji prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Wieczorna prezentacja została podzielona na dwie części. Po krótkiej przerwie nadszedł czas na przedpremierowe pokazy gier, czyli to, co gamingowe tygryski lubią najbardziej. W tym roku szczerszej publiczności zaprezentowano aż siedem nowych tytułów, które już niebawem trafią na polski rynek. Były to: Halo: REACH, FIFA 11, Need for Speed: Hot Pursuit, Formula 1 2010, H.A.W.X. 2, Dead Rising 2 i Two Worlds II. Nie zabrakło naturalnie krótkiego opisu tychże tytułów i trzeba przyznać, że większość z nich prezentuje się nadzwyczaj obiecująco. Po prezentacji, późnym wieczorem, ponownie przyszedł czas na grilla oraz dyskotekę, którą znów rozkręcał dla nas DJ Pepe (serdecznie pozdrawiamy!). Zabawa była przednia, a widok baunsujących branżowych dziennikarzy wprost bezcenny. Bawiliśmy się świetnie do samego końca. Szkoda, że o godzinie trzeciej nastał już koniec i trzeba było udać się do namiotu... Adam "Deshirey" Szymański http://plejer.jogger.pl/

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!