Relacja z Xbox Fun Day 2010 – Dzień 1

Tegoroczny zlot miłośników konsoli Xbox 360 odbył się w Podlesicach w malowniczej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W przeciwieństwie do poprzednich lat impreza miała charakter zamknięty, ograniczony do pięciuset uczestników. Wejściówki na imprezę były darmowe, jednak można je było zdobyć tylko i wyłącznie w konkursach organizowanych przez różne serwisy internetowe związane z branżą gier wideo. O ile zamknięty charakter imprezy odpowiadał większości zainteresowanych, o tyle wystawianie wejściówek w samych konkursach spotkało się ze sporą dezaprobatą. Wolałbym za nią najzwyczajniej w świecie zapłacić, ale może jednak organizatorom szczególnie zależało na tym, by na zlot przybyli ci, którym szczególnie na tym zależy i czują się z konsolą Microsoftu?

Po około sześciu godzinach podróży trafiliśmy na miejsce imprezy. Przy rejestracji nie zabrakło drobnych zgrzytów związanych z rezerwacjami, ale na szczęście zostały one szybko zażegnane i kolejka poruszała się sprawnie. Każdy uczestnik otrzymywał na wejście smycz z identyfikatorem, talony na jedzenie i napoje, koszulkę oraz olbrzymi plakat Halo: REACH. Jak się później okazało nie wszyscy wykorzystali swoje zaproszenia, przez co uczestników było nieco mniej. Jednak ośrodek był naprawdę spory i nawet przy komplecie uczestników byłby luz. Nie było też żadnego problemu z zaparkowaniem samochodu czy rozbiciem namiotu. A gdy już formalności rejestracyjno-namiotowe miało się za sobą, można było przejść do smakowania atrakcji, które dla nas przygotowano. Początkowo szczególnym zainteresowaniem cieszył się namiot gameplay, w którym oprócz możliwości ogrania kilku znanych gier na Xboksie 360, można było przetestować kontroler ruchowy Microsoftu KINECT! Gdy początkowo stał w namiocie, rozpraszany deszczem oraz prawdopodobnie innym sprzętem elektronicznym, który znajdował się tuż obok, działał on wyjątkowo nieprecyzyjnie. Jednak gdy później przeniesiono go do zwykłego budynku, działał zdecydowanie lepiej i sprawdzał się przy wszystkich grach, które na niego udostępniono. Tak więc o ile pierwsze wrażenie było wyjątkowo niepokojące, drugie było już znacznie lepsze i utwierdziło mnie w przekonaniu, że maszynka działa sprawnie. W późniejszych godzinach odbywał się także turniej Forza Motorsport 3, a nagrodą za pierwsze miejsce była nowa konsola Xbox 360 z dyskiem 250 GB. Miały miejsce także kalambury poruszające tematy okołogrowe. W międzyczasie uczestnicy mogli coś przekąsić w specjalnym namiocie gastronomicznym. Wieczorem natomiast odbyło się oficjalne otwarcie Xbox Fun Day. Jakub Mirski, marketing menedżer Xboksa 360 w Polsce, przywitał wszystkich uczestników i wytłumaczył dlaczego impreza ma tym razem taki, a nie inny charakter i jaką tematykę obejmuje. W tym roku padło na usługę Xbox LIVE, gdyż już w listopadzie tego roku w końcu trafi ona do Polski. Po zakończeniu dzisiejszej sesji prezentacyjnej DJ Pepe rozkręcił dla wszystkich uczestników dyskotekę, na której można się było bawić niemalże do białego rana, a w międzyczasie spałaszować także kiełbaskę z ogórkiem na Grill Party. Pomimo deszczowej i szarawej pogody dobry humor nie opuszczał żadnego z uczestników. A złote napoje dostatecznie przekonywały resztę malkontentów. W końcu jednak przyszedł już czas na spanie, gdyż przed nami były jeszcze dwa dni imprezy. Następne części wkrótce! Być może pojawi się także wideo test KINECT'a! Adam "Deshirey" Szymański http://plejer.jogger.pl/

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!