Polska Liga Uncharted 2 – wywiad z Piotrem Kuśnierzem

NULL

Chyba każdy posiadacz PlayStation 3 zgodzi się z tym, że seria Uncharted to prawdziwa perełka tej generacji konsol. Przygody Nathana Drake'a zdążyły zebrać całkiem pokaźną rzeszę fanów, łącząc to, co tak lubimy w filmach i grach przygodowych - humor niczym z Indiany Jonesa i akcję rodem z podróży panny Croft.

Produkcja ta doczekała się również jednego z najlepszych polskich dubbingów w historii gier dystrybuowanych w naszym kraju ze znaczkiem PL na pudełkach. Jarosław Boberek i pozostali towarzyszący mu aktorzy z pewnością przyczynili się do popularyzacji tytułu na naszym rynku.

W przeciwieństwie do pierwszej części gry, druga, wydana w październiku 2009 roku, zawierała tryb multiplayer. Już od czasów bety cieszy się on niesłabnącą popularnością i wciąż wspierany jest przez twórców poprzez wypuszczanie dodatków, łatek i organizowanie okolicznościowych akcji, mających zachęcić do częstego powracania do gry.

W naszym wirtualnym studio jest dzisiaj ze mną Piotr "fanpsx" Kuśnierz - współzałożyciel działającej od niedawna polskiej ligi Uncharted 2. Zapraszam na krótki wywiad, dzięki któremu dowiecie się nieco więcej na temat tego nietypowego przedsięwzięcia.

Strona ligi: www.uncharted.com.pl

Witaj Piotrze! Jak właściwie zaczęła się Wasza przygoda z ligą? Czyja to była inicjatywa i czy ciężko było ją zrealizować?

Wszystko zaczęło się na forum PS3 Site. Chyba na przełomie sierpnia i września. Tam wpadłem na pomysł stworzenia ligi. Odezwał się wtedy do mnie Cebula, obecny administrator ligi. Postanowił nam również pomóc Valchall i tak w trójkę rozkręciliśmy ligę. Cebula zadbał o sprawy techniczne i można było zacząć działać.

Niedługo startuje druga edycja. Przejdźmy więc do najważniejszych pytań dla zainteresowanych - jak można się do niej zapisać, na jakich zasadach odbywają się mecze i czy biorąc udział można coś wygrać?

Zapraszam na stronę www.uncharted.com.pl. Należy się tam zarejestrować. Polecam też rejestrację na forum. Wiadomości o lidze są uaktualniane na bieżąco. Mecze jednej kolejki odbywają się raz w tygodniu. Obecnie kończymy 7 kolejkę. Do końca ligi jeszcze dwie. Jeśli chodzi o szczegóły, to o wszystkim można przeczytać w regulaminie, który wciąż jest usprawniany. Zachęcam również do wzięcia udziału w ankietach na temat kształtu II edycji ligi.

W tej edycji najlepszy gracz otrzyma PlayStation Move a 10 najlepszych ciekawe gry do ściągnięcia za darmo z PlayStation Store.

Co prawda pierwsza edycja jeszcze się nie zakończyła, ale powiedz, jak oceniasz jej przebieg pod kątem organizacyjnym i samych uczestników? Czy spełniły się Twoje oczekiwania związane z ligą?

Na początku nie było łatwo. Nie ukrywam, że sprawy organizacyjne pochłaniają dużo czasu. Sprawia mi to jednak dużo przyjemności, bo z graczami, z którymi obcuję w lidze naprawdę fajnie się współpracuje. Tworzymy ciekawą społeczność, poznajemy się, wytwarzają się między nami więzi. Może uda się zorganizować zlot graczy ligi...

Chciałbym podkreślić, że każda pomoc jest potrzebna. Będziemy potrzebowali nowych rąk do pracy w II edycji i każdy kto dysponuje zapałem i dobrymi pomysłami może się do nas zgłosić. Zawsze powtarzałem, że ta liga ma być od graczy dla graczy. Tak naprawdę wszyscy dokładają swoją cegiełkę do rozwoju ligi. Jej wygląd, funkcjonalność, system rozgrywek, to połączenie naprawdę fajnych pomysłów wielu graczy.

Można powiedzieć, że tworzymy pewną "wspólnotę komunikatywną". Brzmi poważnie, ale wierzcie mi, każdy podchodzi do tej zabawy na luzie, a adrenalina, jaka pojawia się na meczach jest niesamowita.

A propos dalszego rozwoju - osób do jakich zadań potrzebujecie?

Do sędziowania meczów (robienia z nich zdjęć, wpisywania wyników), pisania newsów, moderowania forum. Roboty jest dużo.

Nieco luźniejsze pytanie - za co pokochałeś Uncharted 2? Spróbuj zachęcić do gry osoby, które jeszcze nie próbowały w niej swoich sił.

Po pierwsze za żywotność. Nigdy mi się ta gra nie znudzi. Po drugie, chyba po raz pierwszy powstała strzelanka TPP obsługująca multi z tak dopracowanym silnikiem gry, od grafiki po fizykę. Po trzecie możliwość kombinowania i taktyczne podejście do meczów pozwalają na praktycznie nieograniczone sposoby eksterminacji wrogów. ;)

Czy chciałbyś przekazać coś jeszcze naszym Czytelnikom na zakończenie wywiadu?

Zachęcam do dołączenia do naszej społeczności. Dyskutujemy nie tylko o sprawach ligi, ale również wymieniamy się spostrzeżeniami na temat innych gier, pomagamy sobie rozwiązując problemy związane z konsolą itd. Niedawno powstało również oficjalne konto ligi na Facebooku. Wystarczy poszukać wszystkiego na naszym forum.

Nie ma to jak zasiąść po ciężkim dniu pracy przed konsolą, usłyszeć znajome głosy w headsecie i zająć się po prostu graniem. Najlepiej w Uncharted 2!

Dziękuję Ci za znalezienie dla nas czasu i również zachęcam wszystkich do wspólnej zabawy w lidze Uncharted 2!

Dziękuję również i do zobaczenia i usłyszenia na polu walki. ;)

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!