Special #22

Seria Metal Gear

1 września 2015

Nadszedł dzień międzynarodowej premiery Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, jednej z najważniejszych gier tego roku. Z tej właśnie okazji przygotowaliśmy dla Was, razem z naszym gościem - Jackiem "Resilem" Niemojewskim z GOG.com, odcinek specjalny podcastu w całości poświęcony serii Metal Gear. Chcieliśmy, aby każdy, niezależnie od swojej wiedzy na temat serii, mógł znaleźć tu coś dla siebie, dlatego pierwsza godzina nie zawiera spoilerów. W jej trakcie przedstawimy Wam świat Metal Geara, wymienimy kanoniczne części serii, opowiemy jak dzieła Hideo Kojimy zmieniały się przez lata i spróbujemy zachęcić Was do sięgnięcia po nie, a Serfer, który MGSV na PS4 ogrywa jakimś cudem już od czwartku, opowie Wam o pierwszych kilkunastu godzinach spędzonych z grą. Druga godzina podcastu, naturalnie oddzielona wyraźnym ostrzeżeniem, będzie już swobodną dyskusją o złożonej fabule serii (z pominięciem MGSV). Z powodu ograniczeń czasowych odsłaniamy jedynie wierzchołek góry lodowej, ale mamy nadzieję, że ułatwi Wam to odświeżenie (lub poznanie) niektórych wątków fabularnych. Życzymy miłego słuchania!

Polecane linki (radzimy uważać, mogą się tam pojawiać już liczne materiały o MGSV):

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!