#307

Carrion – recenzja

28 sierpnia 2020

Mroczny labirynt szybów wentylacyjnych wydaje się dzisiaj gościć coś niepokojącego. Oślizgłe macki przesuwają się chaotycznie, acz zdecydowanie, pokrywając wszystko czerwoną posoką. Po chwili światło monitora, przepychające się przez pobliską kratkę, zdradza czyjąś obecność po drugiej stronie. Samotna postać, lekko pochylona nad klawiaturą, w skupieniu pracuje przy cicho buczącym urządzeniu. Pokrywa szybu powoli się odchyla, a najeżona kolcami kończyna zaczyna pełznąć w kierunku nieświadomej ofiary...

W większości gier w opisanej sytuacji prawdopodobnie wcielalibyśmy się w człowieka próbującego przetrwać spotkanie z czyhającym w ukryciu monstrum. Carrion natomiast stawia nas po drugiej stronie barykady - jako czerwony zbitek mięsa i macek uciekamy z laboratorium, zostawiając po drodze destrukcję i pomieszczenia wymazane krwią.

Jak ten "odwrócony horror" wymieszany z metroidvanią przypadł nam do gustu? Tego dowiecie się już za chwilę! Zapraszamy na recenzję i życzymy miłego słuchania!

2pady.pl | Patronite | FacebookTwitterRSSSpotifyApple PodcastsYouTube

Poruszane tematy:

Okładka: Marcin "bzone" Bizuga

Montaż: Mateusz Kopański

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!