#294

Unreal Gold – recenzja

20 marca 2020

Wraz z powrotem Dooma i Half-Life'a mamy teraz wyjątkowo atrakcyjny miesiąc dla fanów FPS-ów z korzeniami sięgającymi lat 90. XX wieku. W dzisiejszym odcinku powspominamy jednak inną legendę, nieco już zapomnianą, która ukazała się raptem kilka miesięcy przed pierwszymi przygodami Gordona Freemana w 1998, po ponad trzech latach prac w garażu Tima Sweeney'a.

Unreal, bo o nim mowa, przenosi nas na niebezpieczną planetę Na Pali, gdzie trafiamy jako rozbitek statku więziennego. Szukając drogi ucieczki z tego nieprzyjaznego świata poznajemy losy jego rdzennych mieszkańców, którzy żyją i umierają pod jarzmem najeźdźców z gwiazd.

Czy ciężka atmosfera tej przygody jest nadal odczuwalna po ponad 20 latach? Ile magii zostało w rewolucyjnej niegdyś oprawie graficznej? Jak na tle oryginału wypada dodatek Return to Na Pali, wchodzący w skład wersji Unreal Gold? Zapraszamy na naszą retrorecenzję i życzymy miłego słuchania!

Poruszane tematy:

Okładka: Marcin "bzone" Bizuga

Montaż: Mateusz Kopański

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!