#291

Złote Grzybki 2019

20 lutego 2020

Pradawna przepowiednia, mówiąca o osobliwych przypadkach podsumowywania zeszłego roku w lutym, po raz kolejny się sprawdziła! Nadejście Złotych Grzybków, pieszczotliwie zwanych też Halucynkami, było nieuniknione! (I tym razem żadna gęś ich nie zatrzyma!) Ekhm... ale jeżeli słuchacie nas dłużej niż rok, na pewno już wiecie, jak to działa. Wspólnie w redakcyjnym gronie dyskutujemy o tym, czym branża gier zaskoczyła nas w 2019, tak pozytywnie, jak i negatywnie. Każdy redaktor nominuje pięć tytułów, a następnie jeden z nich wyróżnia jako swoją grę roku, wręczając mu Złotego Grzybka. Przed nagrywaniem nie zdradzamy sobie nawzajem zwycięzców, jest to więc okazja do zgadywanek i dodatkowych emocji.

Niestety siłą rzeczy nagrywaliśmy w mniejszym składzie niż planowaliśmy, ale nie zabrakło pozytywnej energii, ultrasubiektywnego podejścia do tematu oraz długiej dyskusji o tytułach, na które czekamy w 2020. Zapraszamy na dziewiąte już rozdanie Złotych Grzybków i tradycyjnie życzymy miłego słuchania!

Poruszane tematy:

[8:16] Nominacje Izziego (kolejność alfabetyczna):

[25:21] Nominacje Noksa (kolejność alfabetyczna):

[43:10] Nominacje Spierka (kolejność alfabetyczna):

[1:03:42] Zgadywanie gier roku i wręczenie Złotych Grzybków

[1:19:35] Co chcielibyśmy nadrobić z 2019, a co nas rozczarowało

[1:38:20] W co chcemy zagrać w 2020

Okładka: Marcin "bzone" Bizuga

Montaż: Mateusz Kopański

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!