#265

Devil May Cry 5, Daemon X Machina i Final Fantasy IX

19 marca 2019

Bang, bang, bang! Devil May Cry 5 przybyło i pozamiatało! Temat wciąż gorący, więc nie mogliśmy przepuścić okazji - trzech pogromców demonów melduje się z soczystą recenzją! A to dopiero początek, bo w planach mamy jeszcze nagranie odcinka z analizą fabuły. Jeżeli zaś chcielibyście sobie przypomnieć poprzednie części, historię powstania serii i zmiany zachodzące w niej przez lata, to zapraszamy do naszego archiwum, gdzie we wrześniu zeszłego roku wylądował odcinek specjalny na ten właśnie temat.

Ale to nie wszystko, wróćmy do tego odcinka! W ramach wstępu rozmawiamy również o pierwszych wrażeniach z dwóch innych gier z japońskim rodowodem. Pierwsza to Final Fantasy IX w wersji na Nintendo Switch, a druga to tytuł ekskluzywny na tę konsolę, czyli Daemon X Machina. Co prawda data jego premiery nie została jeszcze zapowiedziana, ale mieliśmy już okazję zagrać w opublikowane w lutym demko. Fani Armored Core, mechów i szczypty japońskiego szaleństwa mają na co czekać. Życzymy miłego słuchania!

Errata:
Mówiąc o technikach japońskiej animacji pod koniec pierwszych wrażeń z Daemon X Machina, Izzy wymienia dwie i obie przypisuje temu samemu twórcy. Tymczasem tylko Itano Circus wywodzi się z prac Ichirō Itano, zaś druga z wymienionych technik, której poprawna nazwa to Yutapon Cubes, jest dziełem animatora Yutaki Nakamury.

W co ostatnio graliśmy:

Główne tematy odcinka:

Okładka: Marcin "bzone" Bizuga

Montaż: Mateusz Kopański

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!