#262

Złote Grzybki 2018

20 stycznia 2019

"Ultrasubiektywne". Tak zawsze określamy Złote Grzybki, zwane też pieszczotliwie Halucynkami, czyli nasze wyróżnienia dla najlepszych gier zeszłego roku. Ale co to właściwie znaczy? Każdy z nas lubi inne gry, często też z zupełnie innych powodów niż druga osoba. Poświęcamy na nie różną ilość czasu i w różnym stopniu angażujemy się w nie emocjonalnie. Dlatego też tradycyjnie każdy z redaktorów podcastu wybrał pięć nominacji, kierując się wyłącznie własnym gustem i powodami, aby spośród nich wybrać następnie własną grę roku i wręczyć jej symbolicznego Halucynka. Znacie nas już prawdopodobnie na tyle dobrze, że pozwoli Wam to łatwiej określić, czy wymienione przez nas tytuły mają szansę Was zainteresować.

A trzeba przyznać, że 2018 był bardzo różnorodny. W nominacjach pięciu redaktorów pojawiło się łącznie dwadzieścia gier, od platformówek, przez wyścigi i bijatyki, po narracyjne doświadczenia i wizualne eksperymenty. Są to też produkcje różnej skali, od niezależnego dzieła jednej osoby, po molochy tworzone przez setki ludzi.

Korzystając z okazji dyskutujemy również o tym, co ważnego działo się w branży w 2018 oraz na co najbardziej czekamy w 2019. Warto też zaznaczyć, że tradycyjnie nie zdradzamy sobie nawzajem przed nagrywaniem wyborów na gry roku, więc jak zwykle jest przy zgadywaniu sporo pozytywnych emocji. Życzymy miłego słuchania i dobrej wspólnej zabawy!

Chronologia tematów i spis nominacji:

Okładka: Marcin "bzone" Bizuga

Montaż: Mateusz Kopański

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!