#261

Parasite Eve, Spider-Man, Super Smash Bros. Ultimate, The Missing i Nippon Marathon

15 stycznia 2019

Nowy rok zaczynamy na podcaście odwiedzając wirtualny Manhattan. Ten współczesny, dyskutując w większym gronie o zeszłorocznych przygodach Spider-Mana na PS4 i komplecie dodatków do nich o zbiorczej nazwie The City that Never Sleeps, oraz ten sprzed ponad dwudziestu lat, za sprawą Parasite Eve, klasyka z ery pierwszego PlayStation.

Akcja tego połączenia jRPG i gry akcji zaczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia 1997, kiedy to w sali koncertowej Carnegie Hall w Nowym Jorku występ śpiewaczki operowej dosłownie stawia widownię w płomieniach. Będąca na miejscu policjantka Aya Brea jako jedyna wydaje się być odporna na to dziwne zjawisko, rusza więc w pościg, a niedługo potem odkrywa, że miastu zagraża niebezpieczna istota określająca się mianem "Ewy".

Zaskoczyło nas to, jak intrygujące i wciągające jest Parasite Eve pomimo swojego wieku, a do tego graliśmy w nie akurat przed Świętami, co zainspirowało nas do zapowiedzenia tej recenzji już w tamtym okresie, publikując nazwy rozdziałów gry w odpowiadających im dniach. Co ciekawe, pierwsza część serii nigdy nie wyszła w Europie, a odpowiedzialne za nią Square Enix w listopadzie 2018 zarejestrowało znak towarowy Parasite Eve na Starym Kontynencie. Być może jest to więc dobra okazja do odkurzenia tematu.

Na wirtualnych wycieczkach po Manhattanie jednak nie poprzestaliśmy i poza dwoma wspomnianymi recenzjami w odcinku znajdziecie również pierwsze wrażenia z makabrycznego The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories, oczekiwanego Super Smash Bros. Ultimate i szalonego Nippon Marathon. Życzymy miłego słuchania i już teraz zapraszamy Was na podsumowanie zeszłego roku i rozdanie Złotych Grzybków, które planujemy opublikować w nadchodzący weekend! Do usłyszenia!

Errata:
W odcinku wspominamy, że Fisk Tower w Spider-Manie stoi niemalże w tym samym miejscu, co Trump Tower, tymczasem chodziło o Trump International Hotel and Tower (Trump Tower również stoi w Nowym Jorku, ale dalej na południowy wschód).

W co ostatnio graliśmy:

Główne tematy odcinka:

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!