#260

The Messenger, Return of the Obra Dinn, Gris i The Game Awards 2018

22 grudnia 2018

Dwa tygodnie temu miało miejsce tegoroczne The Game Awards, a że impreza z każdą kolejną edycją zdaje się zyskiwać na znaczeniu, ponownie część z nas zarwała nockę, aby zobaczyć, co działo się po drugiej stronie oceanu. W dyskusji o tym wydarzeniu, jego nagrodach, zapowiedziach i zaproszonych celebrytach, pomaga nam gościnnie Mateusz "Mkali" Kalicki.

Zbiegiem okoliczności mieliśmy w naszych zapasach przygotowane recenzje dwóch gier, które zostały nagrodzone na wspomnianej gali, postanowiliśmy więc umieścić je z relacją w jednym odcinku. Pierwszym z tych tytułów jest detektywistyczny Return of the Obra Dinn od Lucasa Pope'a, twórcy Papers, Please. Drugi zaś to dynamiczna platformówka The Messenger, czerpiąca z dorobku serii Ninja Gaiden i dorzucająca do niego swoje własne zaskakujące pomysły. Na The Game Awards zdobyły statuetki odpowiednio dla "Najlepszego kierunku artystycznego" (Best Art Direction) oraz "Najlepszej debiutanckiej gry niezależnej" (Best Debut Indie Game).

Do tego Izzy opisuje swoje pierwsze wrażenia z przepięknej gry Gris, którą postaramy się zrecenzować w niedalekiej przyszłości. Tymczasem życzymy Wam spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz, tradycyjnie, miłego słuchania!

W co ostatnio graliśmy:

Główne tematy odcinka:

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!