#257

Front Mission 3, BlazBlue: Cross Tag Battle, SNK Heroines, Pathfinder: Kingmaker i inne

16 października 2018

Niedawno na okładce podcastu gościła gra Oni z 2001, pora więc wsiąść do DeLoreana i pójść za ciosem! Witajcie w 1999, roku oczekiwania na nowe milenium i... japońskiej premiery Front Mission 3. "Trójka" była pierwszą stycznością Zachodu z tą serią taktycznych gier RPG i będącymi jej wizytówką kroczącymi maszynami bojowymi znanymi jako wanzery. W obszernej "retrorecenzji" analizujemy liczne mechanizmy rządzące rozgrywką, zastanawiamy się, w jaki sposób gra nadal sprawia tyle przyjemności i próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy po ponad 19 latach wciąż warto do niej wrócić. To wszystko uzupełnione krótką wycieczką przez serię, o której na pewno będziemy jeszcze mówić w kolejnych odcinkach w oczekiwaniu na premierę osadzonego w tym samym uniwersum Left Alive.

Kolejna z dwóch recenzji w tym odcinku poświęcona jest bijatyce BlazBlue: Cross Tag Battle. Izzy na tym jednak nie poprzestał i dla fanów gatunku opisał również swoje pierwsze wrażenia z SNK Heroines: Tag Team Frenzy (grę cechuje dość specyficzny dobór postaci i stylistyka, o czym więcej dowiecie się w nagraniu). Opowiada również o Pathfinder: Kingmaker, przywodzącym na myśl klasyki pokroju Baldur's Gate oraz trylogii The Banner Saga, która 21 września doczekała się wydania pudełkowego na Nintendo Switch. Życzymy miłego słuchania!

W co ostatnio graliśmy:

Główne tematy odcinka:

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!