#255

Oni, Death’s Gambit, The Lion’s Song, Valkyria Chronicles 4, Enter the Gungeon

22 sierpnia 2018

Niepowtarzalna mieszanka walki wręcz, strzelanki TPP i silnej inspiracji japońską animacją lat 90., a zwłaszcza Ghost in the Shell reżyserii Mamoru Oshiiego. Tak pokrótce można opisać Oni, grę z 2001 stworzoną przez... Bungie, amerykańskie studio znane dziś głównie z Halo i Destiny. Ostatnio rzadko zdarza nam się recenzować gry starsze, dlatego tym bardziej zapraszamy Was do wspólnego powspominania tej ponad 17-letniej produkcji. Nie zabrakło nostalgii, ale staramy się też ocenić, na ile gra przetrwała próbę czasu i czy nadal warto się z nią zapoznać.

Ze znacznie nowszych tytułów załapał się do pierwszych wrażeń wydany w zeszłym tygodniu Death's Gambit - ciekawe i ładnie wyglądające przeniesienie ducha Dark Souls do ciała dwuwymiarowej platformówki. Do tego mówimy o trzech grach, w które można zagrać między innymi na Nintendo Switch - The Lion's Song, Valkyria Chronicles 4 (w wersji demo, anglojęzyczna premiera w przyszłym miesiącu) oraz Enter the Gungeon (tym razem tytuł ten wziął na warsztat Spierek). Zapraszamy i życzymy miłego słuchania!

W co ostatnio graliśmy:

Główne tematy odcinka:

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!