#250

Monster Hunter: World, Digital Dragons, FAR: Lone Sails, Forgotton Anne i inne

28 maja 2018

Wybiło nam 250 odcinków! Zastanawialiśmy się, jaką grą na okładce uczcić tak wyjątkową okazję i po bardzo krótkiej naradzie padło na jeden z tegorocznych hitów - Monster Hunter: World. Przygotowując się do starcia z recenzją tego giganta, Izzy wystrzelił flarę sygnałową, na co wsparciem odpowiedział Zbyszek "Maru" Pranke. Razem opowiedzą, dlaczego według nich jest to na chwilę obecną najlepiej sprzedająca się gra w historii Capcomu.

A to tylko jeden z poruszanych w tym odcinku tematów. Spierek relacjonuje, co ciekawego działo się tydzień temu na Digital Dragons w Krakowie - polskiej imprezie branżowej, na której można spotkać i posłuchać osoby z wielu znanych studiów deweloperskich z Polski i zagranicy.

Ponadto zmieściliśmy we wstępie pierwsze wrażenia z aż sześciu gier, z czego cztery z nich ukazały się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni - pełne akcji Wizard of Legend, bajkowe Forgotton Anne, intrygujące FAR: Lone Sails i jedyny tytuł z tego zestawienia niebędący indykiem, czyli demko Zone of the Enders: The 2nd Runner MARS. Oryginalnie ta ostatnia gra ukazała się jeszcze na PS2, ale jej zapowiedziana na wrzesień odświeżona edycja jest wzbogacona o tryb VR i to na nim się w tym odcinku skupiamy. Do tego mówimy jeszcze o becie dodanego pod koniec kwietnia do Stardew Valley trybu gry wieloosobowej oraz "polskim jRPG-u" Regalia: Of Men and Monarchs - Royal Edition w wersji na Nintendo Switch, która również ukazała się w zeszłym miesiącu. Życzymy miłego słuchania!

W co ostatnio graliśmy:

Główne tematy odcinka:

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!