Podcast 2pady #62

array(1) { [0]=> int(6588) } Witajcie po Wielkanocy, mamy nadzieję, że mieliście okazję nieco wypocząć. W podcaście wzięliśmy na warsztat temat dość nieśpieszny, więc możecie spokojnie zaparzyć herbaty i zrelaksować się w fotelu - zaraz po skomentowaniu w pełnym składzie kilku newsów z ostatnich dwóch tygodni Don i Nox przejmą inicjatywę, aby zrecenzować niezależną przygodówkę Machinarium. Odkryliśmy w grze duszę klasyków gatunku i natchnęło nas to do głębszej dyskusji na temat przygodówek point-and-click. Co z tego wynikło - posłuchajcie sami. Jest to również pierwszy podcast nagrany w zupełnie nowej jakości! Dziękujemy Spierkowi za rady i czekamy na Wasze sugestie - co zmienić, co poprawić. Piszcie śmiało, a tymczasem życzymy miłego słuchania! Udział biorą: Marcin Bizuga (bzone), Adam Dębski (Nox_A15), Norbert Jarzębowski (GexN) oraz Bartłomiej Mycyk (Don Sotto) Nagranie i materiały multimedialne z nim związane znajdziecie w rozwinięciu wpisu. Podcast powstał w czwartkowy wieczór, 12-04-2012. Znajdziecie nas również na: Komentowane newsy: Główne tematy podcastu:
  • Machinarium (wersja PC) - Don i Nox opowiadają o niezależnej przygodówce point-and-click, która ma w sobie duszę klasyków gatunku i na pewno zachęci Was do rozruszania szarych komórek. Warto!
  • A skoro o klasykach mowa - nieco spontanicznie wspominamy różne przygodówki, które przez lata zapadły nam w pamięć. Dyskutujemy też o samej istocie tego typu zabawy.
Polecane materiały wideo:
  • W tym tygodniu w polecanych - zapowiedź wersji PC i nowej zawartości w Dark Souls, 3DS jako przewodnik muzealny, Deadlight, czyli platformówka, jakiej jeszcze nie widzieliście, Pandora's Tower - zwiastun na premierę oraz Lost Planet 3, które na razie zapowiada się bardzo klimatycznie. Do tego dwa zwiastuny recenzowanego w tym odcinku Machinarium i jeden film z najnowszej gry tych samych twórców (Amanita Design) - Botanicula. Miłego oglądania!
http://youtu.be/WlVBVKAFFg4 http://youtu.be/CNSjJ1lFIVc http://youtu.be/ZajzuvLAL7w http://youtu.be/L6N12Z6jbPw http://youtu.be/Ci9Gb1uzqW4 http://youtu.be/uwZBdWRSBRs http://youtu.be/ltAohRhP1Oc http://youtu.be/gxoxCxLdsNE

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!