Podcast 2pady #53

To był niezwykły tydzień w sieci. Protestujący przeciwko ACTA Internauci wyszli na ulice polskich miast. Działo się dużo, a my staramy się jakoś podsumować te wydarzenia. I choć poświęciliśmy na te rozważania nieco czasu, nadal głównym daniem są oczywiście gry. Po skomentowaniu kilku branżowych nowinek przechodzimy do dwóch porównań. W pierwszym Don bierze na warsztat IL-2 Sturmovik: Birds of Prey (znana też jako Wings of Prey) i stawia w szranki z IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover. Drugie to kontynuacja wrażeń Noxa związanych z poznawaniem serii Deus Ex. Tym razem omawia część drugą - Deus Ex: Invisible War, której nie sposób nie oceniać przez pryzmat słynnego pierwowzoru. Życzymy miłego słuchania! Udział biorą: Marcin Bizuga (bzone), Adam Dębski (Nox_A15), Norbert Jarzębowski (GexN) oraz Bartłomiej Mycyk (Don Sotto) Nagranie i materiały multimedialne z nim związane znajdziecie w rozwinięciu wpisu. Podcast powstał w piątkowy wieczór, 27-01-2012. Znajdziecie nas również na: Komentowane newsy: Główne tematy podcastu: Polecane materiały wideo:
  • W tym tygodniu, w ramach podsumowania protestów przeciwko ACTA, zaczynamy od wywiadu TVN24 z Krzysztofem Gonciarzem (autor m.in. Wybuchających Beczek), który Nox skrytykował w trakcie podcastu (redaktor wyraźnie zmanipulował przebieg wywiadu na niekorzyść Krzyśka - materiał do Waszej własnej oceny). Drugi filmik na pewno poprawi Wam humor - to nowe intro do Wiedźmina 2, przygotowane do wersji na Xboxa 360 przez Tomasza Bagińskiego i jego studio. Perełka. Kolejne filmy są zaś uzupełnieniem recenzji gier z tego odcinka podcastu.
http://youtu.be/4SWtAneAcDo http://youtu.be/7UPexNTU0fc http://youtu.be/vPRex60HGec http://youtu.be/XmnoH4c-Zx4 http://youtu.be/Lbc9JtvnINc http://youtu.be/BjZ8kwQr1so http://youtu.be/wZLZiYGiCds http://youtu.be/1rTJuONfqNU http://youtu.be/qJegc9eEG8M http://youtu.be/zVNgcR_FgA8 http://youtu.be/2KvupA8rVqA http://youtu.be/gBHNyK9VHc8 http://youtu.be/RVZB5CJSHjM http://youtu.be/4yvjscaOenM Screeny porównawcze:
  • Poniżej znajdziecie obiecane przez Dona screeny kokpitów z obu porównywanych przez niego gier. Odpowiednio IL-2 Sturmovik: Birds of Prey / Wings of Prey i IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover. Jak pisze sam Don - "Te dwie gry oparte są na bardzo podobnych zasadach, jednak diametralnie się między sobą różnią. CoD to typowy symulator odwzorowujący całą masę drobnych detali i realizm lotu, który dosłownie wciska w fotel, WoP natomiast to bardziej zaawansowany arcade."

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!