Podcast 2pady #155

Główne tematy w tym odcinku zdominowały pierwsze wrażenia Noxa z dwóch świeżych gier - Transistora od twórców Bastionu i Drakengarda 3 wydanego przez Square Enix. O tej pierwszej z pewnością już słyszeliście, druga natomiast to najnowsza część kontrowersyjnej serii w klimatach dark fantasy. Warto też dodać, że tym razem w trakcie komentowania ostatnich nowinek branżowych udało nam się podyskutować na kilka kwestii związanych z teoretycznym (np. "jak zdefiniować fabułę w grach?") oraz bardziej technicznym (proceduralne generowanie zawartości) podejściem do gier. Nie są to dyskusje długie, ale mamy nadzieję, że Was zainteresują. Życzymy miłego słuchania! Udział biorą: Adam Dębski (Nox_A15), Norbert Jarzębowski (GexN) oraz Bartłomiej Mycyk (Don Sotto) Nagranie i materiały multimedialne z nim związane znajdziecie w rozwinięciu wpisu. Podcast powstał w piątkowy wieczór, 23-05-2014. [mp3t track="http://www.2pady.pl/podcastgen/media/Podcast 2pady.pl (2014-05-26) - Odcinek 155.mp3" title="Podcast 2pady #155"] Napoleon: Total War (save Dona z grywalnym Księstwem Warszawskim):
Napoleon Total War
 
  Posiadasz grę Napoleon: Total War i chciałbyś móc pokierować losami Księstwa Warszawskiego, nie instalując żadnych dodatkowych modów? Mamy na to sposób. ;)
  • Ten spakowany zipem plik jest zapisem pierwszej tury kampanii z grywalnym Księstwem Warszawskim. Pobierz go, a następnie skopiuj do folderu, w którym "Napoleon" przechowuje dane o zapisanych stanach rozgrywek. Oto jego lokalizacja - "C:UsersAppDataRoamingThe Creative AssemblyNapoleonsave_games".
  • Jeśli folder ten nie istnieje, wystarczy wejść do gry i zapisać stan dowolnej rozgrywki, a aplikacja utworzy go automatycznie.
  • Po przekopiowaniu pliku do powyższego folderu wystarczy wczytać go z poziomu menu tak, jak każdy inny zapis. Gotowe? No, to do boju, bo Ojczyzna wzywa!
Komentowane newsy: Główne tematy podcastu:
 • Transistor (wersja PC) - pierwsze wrażenia Noxa z nowej gry twórców Bastionu. http://youtu.be/RT55lch6y_U
 • Drakengard 3 (PS3) - pierwsze wrażenia Noxa z najnowszej części kontrowersyjnej serii w klimatach dark fantasy. http://youtu.be/iSKWJgslY5I
Polecane materiały wideo:
 • W polecanych - Among The Sleep (horror oczami dziecka, premiera już 29 maja), Batman: Arkham Knight (nowy oficjalny zwiastun) oraz Spintires (zwiastun z okazji zbliżającej się premiery, 13 czerwca). Miłego oglądania! http://youtu.be/CAnmdbm68eg http://youtu.be/7q4U_QRcg84 http://youtu.be/qiOt7SuHGPM

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

 • Michcioperz
 • pojler
 • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!