NES – reaktywacja!

NULL [Prima Aprilis!] Z pewnością wiadomość ta ucieszy wszystkich, którzy z przyjemnością wspominają lata spędzone przy Pegasusie - znanym w Polsce klonie Famicomu, znanego w USA jako NES (Nintendo Entertainment System). Nintendo postanowiło reaktywować tę markę, dając najwierniejszym fanom szansę na ponowne zanurzenie się w świecie 8-bitowych klasyków! Niestety akcja kierowana jest przede wszystkim do kolekcjonerów. Wyprodukowanych zostanie jedynie 100.000 egzemplarzy, każdy kosztujący 99 dolarów, a więc około 300 zł. Nie znamy jeszcze polskiej ceny, jednak biorąc pod uwagę rosnącą ostatnio aktywność Nintendo w naszym kraju, z pewnością poznamy ją już niedługo (zwłaszcza, że konsola była u nas bardzo znana, lecz jako podróbka, na której firma nie zarabiała). Nowy NES ma być dostępny w trzech kolorach - Mario Red (czerwony), Kirby Pink (różowy) i Old School Blue (niebieski). Wraz z premierą, która ma zostać ogłoszona w okolicach targów E3 w czerwcu, do sprzedaży trafią również specjalnie przygotowane na tę okazję cartridge, kierowane do osób, które z różnych powodów nie mają już na strychu swoich kolekcji. Mają to być składanki najlepszych tytułów, a biorąc pod uwagę, że Nintendo udało się namówić do współpracy również zewnętrzne firmy, zobaczymy nie tylko tytuły z wąsatym hydraulikiem. Póki co pewne jest, że do naszych rąk trafi trylogia Super Mario Bros., Ninja Gaiden i Castlevania. Zapewne ujrzymy również Contrę i Adventure Island, ale Nintendo nie chce odkrywać w tej chwili wszystkich niespodzianek. Niestety ceny gier również będą dość wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich wersje dostępne w cyfrowej dystrybucji. Każda składanka ma kosztować 39 dolarów - około 110 zł, a więc tyle, co nowa gra. Firma zapewnia jednak, że część dochodu zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Nie wiem jak w Waszym przypadku, ale aż naszła mnie ochota, aby wyciągnąć z szafy Pegasusa i po raz kolejny uratować świat w starym, dobrym stylu. :)

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!