More Brain Training

Drdr1 Kawashima to japoński naukowiec poświęcający się badaniu procesu starzenia ludzkiego mózgu. Jak pewnie większość z was wie, wydał on kilka pozycji na DS'a, będących zbiorem mini gierek. W "More brain training" mamy między innymi zabawę w wydawanie reszty, odgadywanie słówek z rozsypanki i wiele innych łamigłówek do rozwiązania na czas. Ponadto za pomocą paru ćwiczeń możemy zbadać wiek naszego mózgu, gdzie dwadzieścia lat jest najlepszym wynikiem (na dzień dzisiejszy mnie dr Kawashima ocenia na 30:). Im więcej trenujemy nasz mózg, tym więcej dostajemy nowych minigier i podwyższa się poziom trudności poprzednich. Doktorka kupiłem już dość dawno, ale szybko powędrował na półkę. Trochę się pobawiłem, ale uznałem, że taki trening nie jest mi potrzebny. O to, żeby mój mózg cały czas działał na najwyższych obrotach, skrupulatnie dbają doktorzy i profesorzy z mojej uczelni. Liczbowych minigierek "na czas" również organizują mi całe mnóstwo :). Doszedłem do wniosku, że dr Kawashima przyda mi się na dopiero emeryturze, żeby chronić moje neurony przed "zdziadzieniem".

Co ciekawe "brain trainingiem" bardzo zainteresowała się moja dziewczyna. Grała naprawdę sporo, szybko pobijając ustanowione przeze mnie rekordy. Tego, co nastąpiło później, nie byłem jednak w stanie przewidzieć :) W "doktorku" zaimplementowano dodatkowo, (jako formę relaksu i wypoczynku od treningu) gierkę o nazwie Germ Buster. Podobna jest nieco do tetrisa. Z góry spadają jednak nie różnokształtne  klocki, a dwukolorowe kapsułki. Można je przekręcać oraz naturalnie przyspieszać spadek, chwytając stylusem i sprowadzając ku dołowi. Zabawa polega na ułożeniu 4 kawałów kapsułki o takim samym kolorze, tak aby wśród nich znalazł się zarazek (stworek? szczęka?). Wtedy cała jednokolorowa linia wraz z oponentem ulega dezintegracji:). Gierka jest sympatyczna i rzeczywiście pozwala się odprężyć. To, co mnie tak zdziwiło i zaskoczyło (w sensie pozytywnym), to to jak bardzo Germ Busterowi udało się wciągnąć moją dziewczynę. Na niedawnym urlopie co chwila wołała o DS'a by oddać się przyjemności eksterminacji zgryźliwych stworków. I to eksterminacji na masową skalę, gdyż zdarzało jej się grać i po trzy godziny w trakcie jazdy pociągiem. Bardzo mnie to ucieszyło, bo taki stan rzeczy pozwala mieć nadzieję na głębsze jej zainteresowanie moim hobby, jakim są gry. Do tej pory bardzo szanowała gry, po tym jak opowiadałem np. o dojrzałym i kształcącym Falloucie, czy nastrojowym i książkowym Metal Gear Solid. Chętnie patrzyła, jak grałem i słuchała, gdy opowiadałem jakąś histrorię z gry. Germ Buster daje mi jednak nadzieję, że dziewczyna zainteresuje się tematem bardziej empirycznie- na czym bardzo mi zależy, bo który gracz nie chciałby wybranki podzielejącej jego zainteresowania?

50

Podsumowując: nie wiem, czy More Brain Training rzeczywiście rozwija nasz umysł i czy warto w niego przez to kwestii inwestować. Jeżeli kogoś interesowałby badania, czy diagramy dotyczące gier Kawashimy, to zapewne mnóstwo informacji znajdzie w sieci. Pytanie tylko na ile badania są miarodajne, a na ile są zwykłą reklamą (choć trzeba zaznaczyć, że sam doktor podobno zrzekł się korzyści finansowych za swoje dzieło). Wiem jednak napewno, że warto podsunąć tę grę swojej wybrance. :) Można zachęcić możliwością sprawdzenia wieku swojego mózgu, poćwiczenia neuronów, a Germ Buster zrobi za nas resztę. Powodzenia

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!