3DS – garść faktów i cena w Polsce!

O 3DS'ie mówi się dużo, do niedawna jednak nie znaliśmy żadnych konkretów. Teraz sprawa się wyjaśniła - znamy datę premiery i przybliżoną cenę w Polsce! Nintendo 3DS w dniu premiery w Polsce będzie kosztować około 1000 zł i oferowany jest już przez sklep Pixmania (link). Cena, po przeliczeniu, będzie więc taka sama w całej Europie (250 euro), a zarazem wyższa niż w Stanach zjednoczonych, gdzie za ten produkt zapłacimy tylko 750 zł. Jeżeli chodzi o datę premiery, to w Europie będzie to 25 marzec, prawie miesiąc później niż w Japonii (26 luty). Jeżeli nie możecie wytrzymać miesiąc dłużej i już trzymacie telefon w ręku dzwoniąc do japońskich sklepów lub przyjaciół to poczekajcie jeszcze chwilkę. ;) Przypominam, że 3DS będzie miał blokadę regionalną, która pozwala nam na odpalanie gier tylko z tego regionu, z którego pochodzi konsola. Innymi słowy, jeżeli sprowadzicie 3DS-a ze Stanów/Japonii, to wszystkie gry też będziecie musieli brać z tego regionu. Kolejną ważną informacją jest ilość konsolek wypuszczona w dniu premiery na europejski rynek - mówi się jedynie o 900.000 sztuk. Można się więc spodziewać, że niemożliwe będzie dostać 3DS w zwykłych stacjonarnych sklepach w stylu Media Markt czy Saturn przez bardzo długi czas. To tyle w kwestiach premiery, ale chciałem też krótko wspomnieć o kilku mniej znanych ciekawostkach, które dotyczą samej konsoli:
  • dostępny będzie elektroniczny/internetowy sklep z grami, w którym prócz nowych gier na 3DS-a, będzie także możliwość zakupu produkcji z konsol poprzednich generacji, czyli DS-a, a także GBA i GBC;
  • 3DS będzie otrzymywać regularne update'y oprogramowania, które mają wzbogacać go o nowe funkcję i zapobiec piractwu oraz oszustwom w grach;
  • na zewnętrznej części obudowy znajdują się dwie kamerki, które oprócz funkcji robienia zdjęć 3D, używane będą w grach korzystających z rzeczywistości rozszerzonej;
  • dostępna będzie przeglądarka internetowa, przeglądarka zdjęć 3D, a także odtwarzacz filmów 3D;
  • konsolka posiadać będzie licznik kroków, te zaś będzie można wymienić na specjalne monetki, za które odblokujemy dodatkową zawartość w grach.
Na koniec jeszcze krótki filmik prezentujących większość funkcji konsoli:

Wsparcie

Patronite logo

Jak zapewne wiecie, rozwijamy nasz podcast od lat, inwestując w niego nie tylko bardzo dużo czasu, ale również pieniędzy. Opłacamy montaż kolejnych odcinków, utrzymujemy serwery i domeny, jak również rozglądamy się za nowymi, często płatnymi rozwiązaniami, które mogą przyspieszyć i ułatwić powstawanie nowych materiałów.

Patronite to platforma, na której możecie wesprzeć nas finansowo, abyśmy mogli kontynuować tę pasję bez dodatkowego balastu na plecach. Będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą dotację.

Uspokajamy, że nie planujemy zamykać tworzonych przez nas treści za płatną barierą. W ramach podziękowań chcemy natomiast wymieniać wszystkich naszych Patronów, którzy wyrażą na to zgodę, na stronie podcastu, a od pewnego progu dziękować Wam również w samych nagraniach.

Niezmiennie życzymy Wam miłego słuchania i serdecznie dziękujemy za wsparcie! Do usłyszenia!

Nasi Patroni

  • Michcioperz
  • pojler
  • i 6 anonimowych Patronów

Serdecznie dziękujemy!