2pady.pl #265 – Devil May Cry 5, Daemon X Machina i Final Fantasy IX

NULL

Bang, bang, bang! Devil May Cry 5 przybyło i pozamiatało! Temat wciąż gorący, więc nie mogliśmy przepuścić okazji - trzech pogromców demonów melduje się z soczystą recenzją! A to dopiero początek, bo w planach mamy jeszcze nagranie odcinka z analizą fabuły. Jeżeli zaś chcielibyście sobie przypomnieć poprzednie części, historię powstania serii i zmiany zachodzące w niej przez lata, to zapraszamy do naszego archiwum, gdzie we wrześniu zeszłego roku wylądował odcinek specjalny na ten właśnie temat.

Ale to nie wszystko, wróćmy do tego odcinka! W ramach wstępu rozmawiamy również o pierwszych wrażeniach z dwóch innych gier z japońskim rodowodem. Pierwsza to Final Fantasy IX w wersji na Nintendo Switch, a druga to tytuł ekskluzywny na tę konsolę, czyli Daemon X Machina. Co prawda data jego premiery nie została jeszcze zapowiedziana, ale mieliśmy już okazję zagrać w opublikowane w lutym demko. Fani Armored Core, mechów i szczypty japońskiego szaleństwa mają na co czekać. Życzymy miłego słuchania!

Errata:
Mówiąc o technikach japońskiej animacji pod koniec pierwszych wrażeń z Daemon X Machina, Izzy wymienia dwie i obie przypisuje temu samemu twórcy. Tymczasem tylko Itano Circus wywodzi się z prac Ichirō Itano, zaś druga z wymienionych technik, której poprawna nazwa to Yutapon Cubes, jest dziełem animatora Yutaki Nakamury.

W co ostatnio graliśmy:

Główne tematy odcinka:

Okładka: Marcin "bzone" Bizuga

Montaż: Mateusz Kopański