2pady.pl #262 – Złote Grzybki 2018

NULL

"Ultrasubiektywne". Tak zawsze określamy Złote Grzybki, zwane też pieszczotliwie Halucynkami, czyli nasze wyróżnienia dla najlepszych gier zeszłego roku. Ale co to właściwie znaczy? Każdy z nas lubi inne gry, często też z zupełnie innych powodów niż druga osoba. Poświęcamy na nie różną ilość czasu i w różnym stopniu angażujemy się w nie emocjonalnie. Dlatego też tradycyjnie każdy z redaktorów podcastu wybrał pięć nominacji, kierując się wyłącznie własnym gustem i powodami, aby spośród nich wybrać następnie własną grę roku i wręczyć jej symbolicznego Halucynka. Znacie nas już prawdopodobnie na tyle dobrze, że pozwoli Wam to łatwiej określić, czy wymienione przez nas tytuły mają szansę Was zainteresować.

A trzeba przyznać, że 2018 był bardzo różnorodny. W nominacjach pięciu redaktorów pojawiło się łącznie dwadzieścia gier, od platformówek, przez wyścigi i bijatyki, po narracyjne doświadczenia i wizualne eksperymenty. Są to też produkcje różnej skali, od niezależnego dzieła jednej osoby, po molochy tworzone przez setki ludzi.

Korzystając z okazji dyskutujemy również o tym, co ważnego działo się w branży w 2018 oraz na co najbardziej czekamy w 2019. Warto też zaznaczyć, że tradycyjnie nie zdradzamy sobie nawzajem przed nagrywaniem wyborów na gry roku, więc jak zwykle jest przy zgadywaniu sporo pozytywnych emocji. Życzymy miłego słuchania i dobrej wspólnej zabawy!

Chronologia tematów i spis nominacji:

Okładka: Marcin "bzone" Bizuga

Montaż: Mateusz Kopański