2pady.pl #261 – Parasite Eve, Spider-Man, Super Smash Bros. Ultimate, The Missing i Nippon Marathon

NULL

Nowy rok zaczynamy na podcaście odwiedzając wirtualny Manhattan. Ten współczesny, dyskutując w większym gronie o zeszłorocznych przygodach Spider-Mana na PS4 i komplecie dodatków do nich o zbiorczej nazwie The City that Never Sleeps, oraz ten sprzed ponad dwudziestu lat, za sprawą Parasite Eve, klasyka z ery pierwszego PlayStation.

Akcja tego połączenia jRPG i gry akcji zaczyna się w Wigilię Bożego Narodzenia 1997, kiedy to w sali koncertowej Carnegie Hall w Nowym Jorku występ śpiewaczki operowej dosłownie stawia widownię w płomieniach. Będąca na miejscu policjantka Aya Brea jako jedyna wydaje się być odporna na to dziwne zjawisko, rusza więc w pościg, a niedługo potem odkrywa, że miastu zagraża niebezpieczna istota określająca się mianem "Ewy".

Zaskoczyło nas to, jak intrygujące i wciągające jest Parasite Eve pomimo swojego wieku, a do tego graliśmy w nie akurat przed Świętami, co zainspirowało nas do zapowiedzenia tej recenzji już w tamtym okresie, publikując nazwy rozdziałów gry w odpowiadających im dniach. Co ciekawe, pierwsza część serii nigdy nie wyszła w Europie, a odpowiedzialne za nią Square Enix w listopadzie 2018 zarejestrowało znak towarowy Parasite Eve na Starym Kontynencie. Być może jest to więc dobra okazja do odkurzenia tematu.

Na wirtualnych wycieczkach po Manhattanie jednak nie poprzestaliśmy i poza dwoma wspomnianymi recenzjami w odcinku znajdziecie również pierwsze wrażenia z makabrycznego The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories, oczekiwanego Super Smash Bros. Ultimate i szalonego Nippon Marathon. Życzymy miłego słuchania i już teraz zapraszamy Was na podsumowanie zeszłego roku i rozdanie Złotych Grzybków, które planujemy opublikować w nadchodzący weekend! Do usłyszenia!

Errata:
W odcinku wspominamy, że Fisk Tower w Spider-Manie stoi niemalże w tym samym miejscu, co Trump Tower, tymczasem chodziło o Trump International Hotel and Tower (Trump Tower również stoi w Nowym Jorku, ale dalej na południowy wschód).

W co ostatnio graliśmy:

Główne tematy odcinka: