2pady.pl #260 – The Messenger, Return of the Obra Dinn, Gris i The Game Awards 2018

NULL

Dwa tygodnie temu miało miejsce tegoroczne The Game Awards, a że impreza z każdą kolejną edycją zdaje się zyskiwać na znaczeniu, ponownie część z nas zarwała nockę, aby zobaczyć, co działo się po drugiej stronie oceanu. W dyskusji o tym wydarzeniu, jego nagrodach, zapowiedziach i zaproszonych celebrytach, pomaga nam gościnnie Mateusz "Mkali" Kalicki.

Zbiegiem okoliczności mieliśmy w naszych zapasach przygotowane recenzje dwóch gier, które zostały nagrodzone na wspomnianej gali, postanowiliśmy więc umieścić je z relacją w jednym odcinku. Pierwszym z tych tytułów jest detektywistyczny Return of the Obra Dinn od Lucasa Pope'a, twórcy Papers, Please. Drugi zaś to dynamiczna platformówka The Messenger, czerpiąca z dorobku serii Ninja Gaiden i dorzucająca do niego swoje własne zaskakujące pomysły. Na The Game Awards zdobyły statuetki odpowiednio dla "Najlepszego kierunku artystycznego" (Best Art Direction) oraz "Najlepszej debiutanckiej gry niezależnej" (Best Debut Indie Game).

Do tego Izzy opisuje swoje pierwsze wrażenia z przepięknej gry Gris, którą postaramy się zrecenzować w niedalekiej przyszłości. Tymczasem życzymy Wam spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz, tradycyjnie, miłego słuchania!

W co ostatnio graliśmy:

Główne tematy odcinka: