2pady.pl #250 – Monster Hunter: World, Digital Dragons, FAR: Lone Sails, Forgotton Anne i inne

NULL

Wybiło nam 250 odcinków! Zastanawialiśmy się, jaką grą na okładce uczcić tak wyjątkową okazję i po bardzo krótkiej naradzie padło na jeden z tegorocznych hitów - Monster Hunter: World. Przygotowując się do starcia z recenzją tego giganta, Izzy wystrzelił flarę sygnałową, na co wsparciem odpowiedział Zbyszek "Maru" Pranke. Razem opowiedzą, dlaczego według nich jest to na chwilę obecną najlepiej sprzedająca się gra w historii Capcomu.

A to tylko jeden z poruszanych w tym odcinku tematów. Spierek relacjonuje, co ciekawego działo się tydzień temu na Digital Dragons w Krakowie - polskiej imprezie branżowej, na której można spotkać i posłuchać osoby z wielu znanych studiów deweloperskich z Polski i zagranicy.

Ponadto zmieściliśmy we wstępie pierwsze wrażenia z aż sześciu gier, z czego cztery z nich ukazały się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni - pełne akcji Wizard of Legend, bajkowe Forgotton Anne, intrygujące FAR: Lone Sails i jedyny tytuł z tego zestawienia niebędący indykiem, czyli demko Zone of the Enders: The 2nd Runner MARS. Oryginalnie ta ostatnia gra ukazała się jeszcze na PS2, ale jej zapowiedziana na wrzesień odświeżona edycja jest wzbogacona o tryb VR i to na nim się w tym odcinku skupiamy. Do tego mówimy jeszcze o becie dodanego pod koniec kwietnia do Stardew Valley trybu gry wieloosobowej oraz "polskim jRPG-u" Regalia: Of Men and Monarchs - Royal Edition w wersji na Nintendo Switch, która również ukazała się w zeszłym miesiącu. Życzymy miłego słuchania!

W co ostatnio graliśmy:

Główne tematy odcinka: